fot. flickr.com

Korea Północna wciąż niebezpieczna 

Korea Północna może przygotowywać się do wystrzelenia rakiety lub satelity. Wskazują na to zdjęcia satelitarne z ośrodka badawczego na przedmieściach Pjongiangu.  

O sytuacji poinformował portal BBC news 

„Wzrost aktywności zaobserwowano wokół ośrodka Sanum-dong, gdzie Korea Północna zgromadziła większość swoich pocisków balistycznych i innych rakiet” – podało BBC News. 

W miniony czwartek agencja Associated Press poinformowała, że południowokoreański wywiad wykrył nasilenie ruchów pojazdów w okolicach ośrodka badawczego na przedmieściach Pjongiangu. Tam najprawdopodobniej pracowano nad rakietami dalekiego zasięgu. Analitycy uważają jednak, że bardziej prawdopodobne jest to wystrzelenie przez Pjongiang satelity niż test do pocisku. Jeśli faktycznie tak jest, to nie zmienia to faktu, że nadal nie będzie to zgodne ze zobowiązaniami przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una wobec Prezydenta USA Donalda Trumpa.

– Byłbym zaskoczony w negatywny sposób, gdyby zrobił coś w negatywny sposób, który nie byłby zgodny z naszym porozumieniem, ale zobaczymy, co się stanie – zaznaczył Donald Trump.

Według anonimowych doniesień, szef Agencji Korei Południowej poinformował na spotkaniu za zamkniętymi drzwiami, że jasne jest to, iż pojazdy widziane wokół ośrodka badawczego dostarczały jakieś zapasy. Unikał jednak konkretnych odpowiedzi na pytania o ich możliwe przeznaczenie.

TV Trwam News/RIRM

drukuj