fot. flickr.com

Korea Północna przeprowadziła kolejny test

Korea Północna przeprowadziła kolejny test na poligonie rakietowym. Jak poinformowała jego celem było wzmocnienie niezawodnej strategicznej ochrony. Ale to także próba nacisku na Stany Zjednoczone.

Porozumienie między USA a Koreą Północną cały czas stoi pod znakiem zapytania. Korea nie chce, aby Stany Zjednoczone narzucały jej politykę bezwarunkowej denuklearyzacji.

„Korea Północna, pod przywództwem Kim Dzong Una, ma ogromny potencjał gospodarczy, ale zgodnie z obietnicą musi dokonać denuklearyzacji. NATO, Chiny, Rosja, Japonia i cały świat jest w tej kwestii zjednoczony!” – podkreślił prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump.

Tymczasem w sobotę Korea Północna przeprowadziła kolejny test na poligonie rakietowym. Celem było wzmocnienie niezawodnej strategicznej ochrony. Test jest także próbą nacisku na prezydenta Donalda Trumpa. Waszyngton do końca roku musi zmienić stanowisko w sprawie negocjacji. Jeśli USA niczego nie zaproponują, Korea Północna może kontynuować wstrzymane próby broni jądrowej i testy rakiet balistycznych dalekiego zasięgu. Pjongjang domaga się również zniesienia nałożonych międzynarodowych sankcji gospodarczych oraz żąda wstrzymania wspólnych manewrów wojskowych Stanów Zjednoczonych i Korei Południowej.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl