fot. twitter.com

T. Poręba: Program PiS jest skierowany do wszystkich Polaków

Prawo i Sprawiedliwość w swoich działaniach nie kieruje się sympatiami politycznymi wyborców; program jest skierowany do wszystkich Polaków – powiedział we wtorek szef sztabu PiS Tomasz Poręba. Według niego PO inwestowała tylko w tych regionach, gdzie miała poparcie.

„PiS w swoich działaniach, w swoim programie, nie kieruje się tylko i wyłącznie sympatiami politycznymi, tym czy dany program jest dedykowany do wyborcy PiS czy PO. Program PiS dedykowany jest wszystkim Polakom, dlatego, że Polska jest jedna” – mówił Tomasz Poręba.

Podczas konferencji prasowej na ekranie wyświetlono mapę, pokazującą – jak powiedział szef sztabu PiS – „długofalowe, strategiczne plany rozwojowe” za rządów PO-PSL.

 

Według Tomasza Poręby z mapy wynika, że rząd PO-PSL zaniedbywał wschodnią część kraju.

„To mapka, która kapitalnie opisuje filozofię rządzenia PO; dajemy pieniądze tylko tam, gdzie na nas głosują (…). Najważniejsze inwestycje, najważniejsze decyzje, pomysły, inwestycje infrastrukturalne, komunikacyjne, były dedykowane za rządów PO tylko i wyłączcie Polsce zachodniej” – oświadczył polityk.

Podczas konferencji zaprezentowano też kolejny spot wyborczy Prawa i Sprawiedliwości, w którym lektor zadaje m.in. pytanie o to, czy opozycja ma „program wsparcia rodzin”.

 

Następnie w spocie przytoczono  m.in. wypowiedź ministra finansów w rządzie PO-PSL Jacka Rostowskiego, który powiedział po wygraniu przez PiS wyborów, że w budżecie „nie ma i nie będzie” pieniędzy na program 500 plus.

Tomasz Poręba dodał, że PiS chciałoby się też dowiedzieć co PO zrobi z programem 300 plus, jeśli wygra wybory.

„Platforma milczy, zapadła się pod ziemię, nic na ten temat nie mówi” – ocenił szef sztabu PiS.

PAP/RIRM

drukuj