fot. twitter.com/prezydentpl

Prezydent A. Duda do Prawa i Sprawiedliwości: „Bądźcie blisko ludzi”

W wywiadzie udzielonemu tygodnikowi „Sieci” prezydent Andrzej Duda podkreśla, że obóz Zjednoczonej Prawicy jest w stanie wygrać kolejne wybory. Musi jednak być blisko ludzi – dodał prezydent.

W rozmowie z tygodnikiem „Sieci” prezydent Andrzej Duda był pytany o to, czy obóz Zjednoczonej Prawicy będzie w stanie wygrać kolejne wybory. Odpowiedział twierdząco.

„Uważam, że zwycięstwo Zjednoczonej Prawicy także w 2023 r. jest możliwe. Jeżeli uda się tej formacji uniknąć efektu obserwowalnej arogancji władzy, co najbardziej ludzi denerwuje. Jeżeli uda się obronić Polskę przed kryzysem gospodarczym, utrzymać miejsca pracy, wrócić na drogę dynamicznego rozwoju” – podkreślił Andrzej Duda, prezydent RP.

Szef państwa polskiego mówił, że nie da się wygrywać wyborów, jeśli politycy odrywają się od ziemi, grzeszą pychą.

„Jeśli miałbym coś kolegom doradzać, to powiem tak: bądźcie blisko ludzi. (…) I ja tego będę pilnował” – wskazał prezydent.

Andrzej Duda uciekł od pytania o to, kto mógłby być kandydatem Zjednoczonej Prawicy w kolejnych wyborach prezydenckich. Nie chciał też mówić o tym, co wydarzy się po zakończeniu jego drugiej, pięcioletniej kadencji. Wskazywał, że tu i teraz jest sporo wyzwań.

TV Trwam News

drukuj