Prezydent A. Duda i minister rolnictwa otworzyli w Poznaniu Narodową Wystawę Rolniczą

Prezydent Andrzej Duda i minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski otworzyli w Poznaniu Narodową Wystawę Rolniczą. Ekspozycja prezentuje tradycję polskiej wsi i współczesne osiągnięcia agrotechniki. Przygotowano ją z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Prezydent otwierając wystawę wskazywał, że polska wieś zawsze służyła rozwojowi i utrzymaniu naszego kraju. Andrzej Duda mówił też, że cieszy go, że obecnie staje się ona coraz zasobniejsza i się rozwija, a polscy rolnicy starają się gospodarować nowocześnie.

– Cieszę się z tego bardzo, bo potrzebujemy ogromnie nowoczesnego rolnictwa, potrzebujemy żeby nie tylko zapewniało nam ono – jak pan minister mocno zaznaczył – suwerenność żywnościową, ale także żebyśmy mogli szczycić się w jeszcze większym stopniu eksportem zdrowej, wspaniałej, polskiej żywności, która będzie podbijała nadal światowe rynki. To już dzisiaj się dzieje i w tym zakresie postęp jest ogromny. Cieszę się, że to właśnie także pokazuje ta wystawa jak nowoczesna jest dzisiaj polska wieś, jak podąża za światowymi trendami, tymi najbardziej pozytywnymi i jak zdecydowanie także odrzuca to, co złe, co psuje jakość żywności, co także może i zagrażać zdrowiu ludzi a niestety w niektórych miejscach na świecie tak się dzieje – podkreślił prezydent Andrzej Duda.

Narodowa Wystawa Rolnicza organizowana jest w trzech pawilonach na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Resort rolnictwa chce poprzez nią przypominać społeczeństwu rolę wsi i rolnictwa w okresie minionych 100 lat.

Wystawa stanowi przegląd współczesnych osiągnięć, a także pokaz tradycji i dziedzictwa polskiej wsi. W jej ramach odbywają się też wydarzenia konferencyjne, degustacje, pokazy kulinarne, warsztaty oraz konkursy dla dzieci.

Ekspozycję będzie można oglądać do niedzieli. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl