fot. PAP/Tomasz Waszczuk

Prezydent w Gietrzwałdzie na spotkaniu z uczestnikami Zlotu 30-lecia ZHR

Prezydent Andrzej Duda przybył w niedzielę po południu do Gietrzwałdu (woj. warmińsko-mazurskie), gdzie spotka się z uczestnikami Zlotu 30-lecia Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

Wizyta prezydenta w Gietrzwałdzie rozpoczęła się późnym popołudniem. Spotkanie z harcerkami i harcerzami uczestniczącymi w jubileuszowym zlocie ZHR zorganizowano na błoniach przy sanktuarium maryjnym.

Uczestnicy zlotu przybyli w tym dniu z harcerskiego obozu w Rybakach na pielgrzymkę do Gietrzwałdu, który jest nazywany „warmińską Częstochową”. Wieczorem wezmą udział we Mszy św., po której odbędzie się Apel Maryjny przy źródełku i czuwanie.

Niedziela jest drugim dniem jubileuszowego zlotu, który potrwa do 11 sierpnia. Uczestniczy w nim ok. 6 tys. osób z kraju i zagranicy.

Obchodzący 30-lecie ZHR to jedna z 11 organizacji harcerskich, nad którymi prezydent Andrzej Duda sprawuje honorowy protektorat.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl