fot. PAP/Tomasz Waszczuk

Rzeszów: centralne obchody święta Wojsk Obrony Terytorialnej

W Rzeszowie odbywają się dziś centralne obchody święta Wojsk Obrony Terytorialnej. W uroczystościach biorą udział m.in. prezydent Andrzej Duda oraz minister Mariusz Błaszczak, szef MON.

O godz. 11.00 sprawowana była Msza święta w Kościele Garnizonowym w Rzeszowie. Następnie odbył się uroczysty apel na Alei Cieplińskiego.

Ulicami Rzeszowa przejdzie też defilada, podczas której zaprezentowany zostanie nowoczesny sprzęt. Odbędzie się również piknik wojskowy.

Antoni Macierewicz, były szef MON i pomysłodawca WOT, wskazał, że terytorialsi odgrywają ważną rolę w zwiększaniu bezpieczeństwa Polski.

– Do dzisiaj jest to jedna z najbardziej istotnych formacji polskiego wojska, która sprawdziła się znakomicie zarówno w walce z pandemią COVID-19, jak i przede wszystkim w obronie granicy wschodniej. Działania operacyjne z tamtej strony, które gwarantują, że ataki migrantów będą zablokowane, są niesłychanie istotne. Pod tym względem Wojska Obrony Terytorialnej spełniły i spełniają bardzo ważną rolę – powiedział Antoni Macierewicz.

Święto Wojsk Obrony Terytorialnej przypada 27 września. Obecnie terytorialsi pełnią służbę m.in. na granicy polsko-białoruskiej, wspierając Straż Graniczną. Wojska Obrony Terytorialnej liczą niemal 40 tys. żołnierzy.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl