fot. Tomasz Strąg

J. Kaczyński: Być w Europie to być w UE

Być w Europie to być w Unii Europejskiej, to element naszego bezpieczeństwa – stwierdził Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w spocie opublikowanym na jednym z serwisów.

Klip jest odpowiedzią na przechodzący przez Warszawę marsz tzw. Komitetu Obrony Demokracji i opozycji, która twierdzi, że politycy PiS chcą wyjścia Polski z Unii Europejskiej.

Prezes partii rządzącej podkreślił, że pozycja Polski w UE zależy od naszej siły. „Musimy zdobyć mocną pozycję, musimy stać się silnym europejskim narodem” – zaznaczył. W tym kontekście zauważył, że Europa doświadcza kryzysu związanego z falą imigrantów. Szef PiS przypomina, że poprzedni rząd chciał narzucić przyjęcie cudzoziemców.

– Jako Prawo i Sprawiedliwość od początku uważaliśmy, że tę kwestię należy rozwiązać wspomagając uchodźców poza granicami UE. Politycy dzisiejszej opozycji nie tak dawno twierdzili, że Polska jest w stanie przyjąć każdą liczbę uchodźców. Ci, którzy dziś maszerują, rzekomo w obronie demokracji, chcieli narzucić nam przymusowe przyjęcie imigrantów. Rząd PiS zmienia Polskę. Polacy zasługują na władzę, która dba o społeczeństwo, dlatego podejmujemy reformę. Wiele już uczyniliśmy – powiedział Jarosław Kaczyński.

Jeszcze dziś prezes Prawa i Sprawiedliwości będzie odpowiadał na pytania internautów na profilu PiS na facebook-u.

RIRM

drukuj