fot. PAP

J. Kaczyński – 500 zł dopłaty na dziecko, darmowe przedszkola

500 zł dopłaty za drugie i kolejne dziecko dla rodziny średniozamożnej, a dla rodzin biednych – za każde. Takie propozycje padły podczas dzisiejszej konferencji prasowej Jarosława Kaczyńskiego w Warszawie.

Prezes PiS akcentował, że „niezwykle ważną dla naszej przyszłości jest kwestia populacyjna”.

– Wsparcie rodziny, to nie jest jedna kwestia. To przede wszystkim praca, mieszkania, ale także polityka prorodzinna w ścisłym tego słowa znaczeniu, czyli po prostu pomoc rodzinom. Jednym z elementów naszego projektu w tej sprawie jest wspieranie rodzin, które mają dzieci, w ten sposób, że począwszy od drugiego dziecka w rodzinach biedniejszych i średnio zamożnych (a nawet nieco więcej niż średnio zamożnych) na każde dziecko rodzina będzie otrzymywała 500 zł, a jeżeli chodzi o rodziny biedniejsze, począwszy od pierwszego dziecka – mówił Jarosław Kaczyński.

Projekt PiS-u – jak mówił Jarosław Kaczyński – pozwoli na wyraźne wsparcie tej części polskiego społeczeństwa, które ma kłopoty z utrzymaniem dzieci.

Poza tym PiS proponuje bezpłatne przedszkola, a także to, aby w każdej polskiej szkole były gabinety lekarskie i dentystyczne.

Podczas dzisiejszej konferencji Jarosław Kaczyński odniósł się również do zbliżających się eurowyborów. „W wyborach do  Parlamentu Europejskiego stawiamy na tych, którzy odpowiedzialnie i sumiennie pełnią powierzone im przez Polaków funkcje” – podkreślił prezes PiS.

– Bardzo chcielibyśmy mieć 2 mandaty w Warszawie i mocno na to liczymy. Chcemy, by w europarlamencie były osoby, co do których jest bardzo wysoki stopień pewności, że one będą tę funkcję traktowały poważnie i że będą potrafiły bardzo dużo załatwić – podkreślił prezes PiS. 

PiS na realizację swoich postulatów chciałoby przeznaczyć 2 mld euro z budżetu UE. „Gdyby się to nie udało, mamy plan alternatywny” – zaznaczył Lech Kaczyński.

Głosowanie odbędzie się w niedzielę 25 maja w godz. od 7.00 do 21.00 Polacy wybiorą 51 europosłów w 13 okręgach wyborczych.

RIRM

drukuj