Ponad 200 pracowników odchodzi z PPL

Ponad 200 pracowników złożyło wnioski w ramach dobrowolnych odejść z Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze – poinformował rzecznik portu. Wnioski będą przyjmowane do 10 czerwca.

W kwietniu związki zawodowe z PPL porozumiały się z dyrektorem Michałem Kaczmarzykiem. Od 5 maja br. wprowadzono program dobrowolnych odejść dla pracowników. Jednocześnie przystąpiono do prac nad nowym zakładowym układem zbiorowym pracy. Jego zawarcie strony zadeklarowały do 30 września br.

Odchodzącym pracownikom będą przysługiwać świadczenia wynikające z obowiązującego do września zakładowego układu zbiorowego pracy, a także z kodeksu pracy. Dodatkowo, osobom uprawnionym mają być wypłacone odprawy emerytalne, czy nagrody jubileuszowe.

Zgodnie z obowiązującym zakładowym układem zbiorowym pracy w ramach zwolnień grupowych pracownik ze stażem pracy powyżej 10 lat otrzymuje odprawę w wysokości do 36 pensji.

W PPL zatrudnionych jest 2200 pracowników. W kwietniu dyrektor Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze mówił, że odprawy pracowników w ramach redukcji etatów w br. mogą kosztować firmę ok. 170 mln zł.

RIRM 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl