fot. PAP/Tomasz Gzell

J. K. Ardanowski: rolnicy nie zostaną bez pomocy w związku ze stratami wywołanymi pogodą

Rolnicy powinni od razu przystąpić do szacowania strat w uprawach w związku z niestabilną pogodą – powiedział minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski podczas dzisiejszej konferencji. Zapewnił, że rolnicy nie zostaną bez pomocy, ale musi ona zostać udzielona zgodnie z procedurami.

„Jeżeli tak jak w tym roku deszcze nawalne na południu Polski czy niestabilna sytuacja pogodowa spowoduje straty w uprawach rolnych, trzeba natychmiast przystępować do szacowania tych strat poprzez powołane przez wojewodę komisje. Rolnicy bez pomocy – tak jak do tej pory – nie zostaną” – mówił Jan Krzysztof Ardanowski.

Dodał, że „są jednak pewne procedury, które wymagają, że >>grosz publiczny grosz<<, który jest naszą wspólną składką, był wydawany w sposób zgody z prawem i sposób logiczny i docierał rzeczywiście do tych, których dotknęły problemy związane z przyrodą”.

Jan Krzysztof Ardanowski podkreślił, że w ubiegłych dwóch latach polskie państwo udzieliło rolnikom, którzy ponieśli straty wynikające z niekorzystnych warunków pogodowych, dużej pomocy, większej niż np. bogate Niemcy.

PAP/RIRM

drukuj