J. Daniels w Radiu Maryja: chcemy podziękować wszystkim sprawiedliwym 

My – jako społeczność żydowska – musimy wstać i podziękować wszystkim sprawiedliwym, ich dzieciom, ich wnukom oraz przyszłym pokoleniom, które się narodzą – powiedział Jonny Daniels. Prezes Fundacji „From The Depths” podczas popołudniowej audycji w Radiu Maryja poruszył temat „Sprawiedliwych wśród Narodów Świata”. Opowiadał również o swoich doświadczeniach związanych z Polską.    

Jonny Daniels podkreślił, że przybył do Torunia na międzynarodowy kongres ,,Przywracanie pamięci o zapomnianych bohaterach II wojny światowej. Pomoc Polaków w ratowaniu Żydów”, aby podziękować bohaterom tamtych wydarzeń.

– Kiedy usłyszałem o tej niesamowitej konferencji, która dzisiaj miała miejsce i o niesamowitej pracy ojca dyrektora Tadeusza Rydzyka, który zajmuje się tą kwestią, przyleciałem specjalnie z Izraela, żeby wziąć udział w tej wyjątkowej konferencji, żeby podziękować tym, którzy zrobili niesamowite rzeczy. Czuję się zobowiązany, żeby mówić prawdę o tych polsko-żydowskich relacjach – zaznaczył Jonny Daniels.

Miałem wiele obaw, gdy po raz pierwszy wybierałem się do Polski – stwierdził prezes fundacji „From The Depths”.

– Po raz pierwszy przyjechałem do Polski 3,5 roku temu. Prawda jest taka, że bałem się przyjechać do Polski. Kiedy dorastałem, słyszałem tyle nieprawdziwych historii dotyczących tego kraju – tłumaczył Jonny Daniels.

Jonny Daniels opowiedział również o działalności swojej fundacji. Wyjaśnił, że zajmuje się ona odszukiwaniem oraz nagłaśnianiem postaci, których nazywa się „Sprawiedliwymi wśród Narodów Świata”.

– Ponad 6000 sprawiedliwych uhonorowanych przez Yad Vashem – izraelską organizację, która przyznała medale – to najwięcej spośród wszystkich państw. Tylko ok. 250 polskich sprawiedliwych jeszcze żyje. To jest prawdziwa zbrodnia, że ci wszyscy sprawiedliwi nie zostali udokumentowani. Ci ludzie powinni dzisiaj chodzić po ulicach jak królowie i królowe. Niestety, rzeczywistość jest taka, że większość z nich często nie ma pieniędzy na życie. Jako fundacja pracujemy nad tym, żeby opowiedzieć ich historię. Rozpoczęliśmy proces filmowania sprawiedliwych – mówił Jonny Daniels.

Postawa „Sprawiedliwych wśród Narodów Świata” powinna być wzorem dla wszystkich ludzi – akcentował prezes Fundacji „From The Depths”.

– Historia o sprawiedliwych nie jest historią tylko dla Żydów. Wszyscy powinniśmy się uczyć od tych ludzi. Mamy naprawdę szaloną sytuacje na świecie, gdzie chrześcijanie są mordowani przez muzułmanów w Syrii. Gdzie są sprawiedliwi? Gdzie my jesteśmy? Czemu nie stoimy i nie krzyczymy? Teraz to nie tylko Żydzi, nie tylko chrześcijanie – my wszyscy musimy się teraz zjednoczyć i uczyć się z przeszłości, żeby zmienić przyszłość na lepszą – zwrócił uwagę Jonny Daniels. 

Jonny Daniels odniósł się również do swojej wizyty w kaplicy pamięci, usytuowanej w toruńskiej świątyni pw. Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

– Muszę przyznać, że zabrakło mi tchu, kiedy wszedłem do tej kaplicy. Takie kaplice, upamiętniające polskich męczenników, powinny być w każdym mieście. Wszedłem do środka i od razu zapaliłem świecę, żeby oddać cześć pamięci tych ludzi, którzy oddali swoje życie – powiedział prezes fundacji „From The Depths”.

Rozmowa z Jonnym Danielsem, prezesem fundacji From The Depths


Pobierz

Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl