fot. twitter.com/jkardanowski

J. A. K. Ardanowski liczy, że w porozumieniu z organizacjami rolniczymi powstanie nowy projekt ustawy o ochronie zwierząt

Poseł Jan Krzysztof Ardanowski liczy, że w porozumieniu z organizacjami rolniczymi powstanie nowy projekt ustawy o ochronie zwierząt. W rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja, b. minister rolnictwa odniósł się do zapowiedzi rzecznika rządu.

Piotr Müller przyznał, że rozważana jest sytuacja, w której projekt ustawy o ochronie zwierząt zostanie złożony od nowa. Jak powiedział, ewentualny nowy projekt, zawierałby cześć przyjętych w Senacie poprawek do tzw. Piątki dla zwierząt. Propozycje miałby ogłosić minister Grzegorz Puda.

Były minister Jan Krzysztof Ardanowski ma nadzieję, że to nie jest taktyczna zagrywka, by uspokoić rolników, tylko przyznanie, że pierwotna ustawa była zła.

– Postulowałem, żeby tej ustawy nie poprawiać, tylko ją wyrzucić i zacząć pracować nad faktyczną ustawą o ochronie zwierząt, bo jest taka potrzeba ze względu na zmiany cywilizacyjne, ale również biorąc pod uwagę bardzo twarde i niebezpieczne warunki dla polskiego rolnictwa w najbliższych latach. Nad taką ustawą trzeba pracować. Środowiska rolnicze są chętne do współpracy. Ja również osobiście mogę się zaangażować, bo jest to sprawa niezmiernie poważna. Mam nadzieję, że to nie jest tylko taktyka, że to nie jest tylko chwilowe wycofanie po to, żeby tylko uspokoić nastroje, tylko rzeczywiście jest większa refleksja w Prawie i Sprawiedliwości – podkreśla Jan Krzysztof Ardanowski.

Tzw. Piątka dla zwierząt, która przewiduje m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra i ograniczenia uboju rytualnego autorstwa PiS wzbudza szeroką krytykę i protesty rolników.

RIRM

drukuj