IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

Pod hasłem „Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie” przeżywamy dziś IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Za inicjatywą stoi organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Każdego roku, już od 9 lat, w Dniu Solidarności z Kościołem Prześladowanym pochylamy się nad dramatyczną sytuacją wyznawców Chrystusa na całym świecie. Tegoroczną specyfiką jest zwrócenie szczególnej uwagi na chrześcijan na Bliskim Wschodzie, m.in. w Iraku oraz w Syrii.

Chodzi przede wszystkim o modlitwę w ich intencji, ale także wsparcie finansowe ich najpilniejszych potrzeb – mówi ks. dr Waldemar Cisło, dyrektor polskiej sekcji Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Modlitwa, bo pamiętamy, że w okresie, kiedy ks. abp Jean-Clement Jeanbart jeździł po całym świecie i prosił o modlitwę, ktoś może powiedzieć, że jest to mało spektakularny środek, ale w następnych wyborach radykalne partie, które prześladowały chrześcijan, przegrały. Chodzi też o wsparcie materialne czy ofiarę. Tu chcę podziękować wszystkim księżom, którzy wykorzystują materiały i zachęcają wiernych do modlitwy, przeprowadzając Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym w swoich parafiach. Można wysłać SMS na numer 72405 o treści „RATUJE” – w również w ten sposób możemy pomóc – wskazuje ks. Waldemar Cisło.

O godz. 7.00 odprawiona została Msza św. w intencji prześladowanych chrześcijan w Sanktuarium w Łagiewnikach.

O godz. 17.30 zaplanowano Oratorium Prześladowanych za Wiarę „Z powodu mojego imienia” w Kopalni Soli w Wieliczce.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj