IV Memoriał narciarski im. Marii Kaczyńskiej

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w IV Memoriale narciarskim imienia zmarłej tragicznie w katastrofie w Smoleńsku prezydentowej Marii Kaczyńskiej.

Razem z prezydentem Andrzejem Dudą do Rabki-Zdroju przyjechali minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, minister kultury Piotr Gliński, marszałek Sejmu Marek Kuchciński  i wiceminister sportu Jarosław Stawiarski.

– Jest to dla mnie najpiękniejszy pomnik, jaki można było zbudować i budować pani prezydentowej Marii Kaczyńskiej – wspaniałej kobiecie, wspaniałej żonie, wspaniałej mamie – podkreślił prezydent Andrzej Duda.

W tym roku prezydent nie brał udziału w zawodach. Objął za to patronat nad wydarzeniem. Od 2013 roku patronat nad Memoriałem obejmuje także córka pary prezydenckiej Marta Kaczyńska, która otworzyła zawody.

– Życzę sukcesów wszystkim zawodnikom i przyjemności ze sportowej rywalizacji – powiedziała Marta Kaczyńska.

W Memoriale wystartowało 180 osób w różnych kategoriach wiekowych – od dzieci po seniorów.

W grupie polityków i samorządowców wystartowało osiem osób. Pierwsze miejsce wśród kobiet zdobyła radna powiatu nowotarskiego Katarzyna Kubisiak. Wśród mężczyzn zwyciężył radny powiatu nowotarskiego Tomasz Turski. Drugi czas miał wicepremier Piotr Gliński, a trzeci był wiceminister sportu Jarosław Stawiarski.

Od czterech lat organizatorem Memoriału Narciarskiego im. Marii Kaczyńskiej jest Anna Paluch – poseł Prawa i Sprawiedliwości.

– Pani śp. prezydentowa Maria Kaczyńska przez trzy lata – od roku 1958 do 1961 – była mieszkanką Rabki i kończyła rabczańskie liceum. Tutaj zdawała maturę, a ponieważ była osobą niezwykle otwartą na świat, zawsze pełną radości życia, to, jako licealistka – razem ze swoimi szkolnymi koleżankami, kolegami – odbywała takie wyprawy narciarskie po okolicznych stokach, po stokach Bani i Grzebienia – zwróciła uwagę poseł Anna Paluch.

 

 

TV trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl