fot. twitter.com

IV edycja kampanii rekrutacyjnej „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”

MON otwiera bramy koszar dla sympatyków wojska. Od dziś we wszystkie soboty aż do 24 sierpnia w wybranych jednostkach wojskowych można zostać żołnierzem na jeden dzień.

W ramach akcji pod hasłem „Wojskowe wyzwanie” będzie można między innymi: wziąć udział w ćwiczeniach w terenie, poznać sprzęt wojskowy, zasady pierwszej pomocy oraz rywalizować w biegach zespołowych.

Do udziału w akcji zachęcał minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, inaugurując w Łebie IV edycję kampanii rekrutacyjnej „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”.

– Można będzie przyjść, zapoznać się ze sprzętem, wziąć udział w zajęciach tak, jak każdy żołnierz Wojska Polskiego, a więc będzie można na jeden dzień zostać żołnierzem Wojska Polskiego. Zachęcam, żeby spróbować swych sił. Mam nadzieję, że w rezultacie tego ci, którzy przyjdą w sobotę, począwszy od 13 lipca, zdecydują się przystąpić do Wojska Polskiego – podkreślił Mariusz Błaszczak.

Jednostki biorące udział w akcji to między innymi 1. Brygada Pancerna w Warszawie oraz Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu. Program potrwa do 24 sierpnia.

Szczegółowe warunki udziału w zajęciach zamieszczone są na stronie internetowej www.wojsko-polskie.pl oraz na stronach internetowych jednostek wojskowych biorących udział w projekcie.

RIRM

drukuj