Inauguracja nowego roku akademickiego w WSKSiM

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zainauguruje dziś XIV rok swojej działalności. Transmisja Mszy św. oraz wykładu inauguracyjnego w Radiu Maryja i TV Trwam. Początek o godz. 10.00.

Mszy św. w auli uczelni będzie przewodniczył ks. abp Bruno Forte, ordynariusz archidiecezji Chieti-Vasto, sekretarz specjalny Synodu Biskupów nt. rodziny. Ksiądz Arcybiskup wygłosi również wykład inauguracyjny zatytułowany „Ewangelia Rodziny: pragnienie, dar i wyzwania”. W wypowiedzi dla redakcji informacyjnej Radia Maryja skierował przesłanie do młodzieży. Zaapelował do młodych, by byli współpracownikami prawdy.

Studentom chciałbym powiedzieć przede wszystkim, żeby byli współpracownikami prawdy, ponieważ prawda wyzwala i prawda ociepla serca. Prawda, której nie da się oderwać od miłości i od służby bliźniemu. Jestem tutaj właśnie z tego samego powodu, mając nadzieję, że będę potrafił naśladować was w tym, co robicie – powiedział ks. abp Bruno Forte.

Rektor uczelni o. dr Zdzisław Klafka CSsR mówi, że dzień inauguracji nowego roku akademickiego to prawdziwe święto uczelni.

– Dla każdej uczelni, tak samo dla Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej inauguracja nowego roku akademickiego  to prawdziwe święto. Możemy podsumować miniony rok, przypatrzeć się, co pięknego się stało – oczywiście przede wszystkim za przyczyną Bożej łaski, ale też myślę, że młodzi ludzie mogą się ucieszyć – a chcemy im w tym pomóc, chcemy im pokazać, że oni też wiele dobra uczynili w tej uczelni – powiedział o. dr Zdzisław Klafka.

TV Trwam News/RIRM

drukuj