[TYLKO U NAS] Dr D. Żuchowska: Tematy prac dyplomowych studentów WSKSiM są zawsze ponadczasowe i bardzo aktualne

Niecierpliwie czekamy na egzaminy dyplomowe. Zwieńczeniem nauki w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu jest zawsze moment egzaminów dyplomowych i prezentacja prac przez studentów” – powiedziała dr Dorota Żuchowska, dziekan Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, wykładowca WSKSiM, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

W czerwcu studenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu będą podchodzić do egzaminów dyplomowych. Dr Dorota Żuchowska zwróciła uwagę, że tematy podejmowane przez studentów dotyczą aktualnych problemów.

– Tematy prac dyplomowych studentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej są zawsze ponadczasowe i bardzo aktualne. Przyjrzałam się liście, którą otrzymałam z dziekanatu i tematy podejmowane przez studentów na kierunkach: dziennikarstwo i komunikacja społeczna, informatyka medialna i politologia są bardzo interesujące. Podam kilka przykładów, bo to daje obraz tego, o czym piszą nasi studenci, a bardzo często są to tematy o aktualnych wyzwaniach współczesnego świata. Na przykład, praca magisterska pod kierunkiem ks. prof. dr. hab. Tomasza Dutkiewicza zatytułowana „Media wobec pandemii COVID-19. Próba filozoficzno-etycznej analizy problemu”. Praca ta jest przykładem, że tematy podejmowane przez studentów są jak najbardziej aktualne, a problemy analizowane są „na gorąco” – wskazała dziekan uczelni.

– Od strony medialnej, na studiach dziennikarskich, jest praca „Wywieranie wpływu społecznego przez media w XXI wieku na przykładzie akcji »Zostań w domu«”. To są te sprawy, którymi jeszcze żyjemy i nas dotykają. Oczywiście są też tematy podejmujące tematykę historyczną. Moją uwagę zwróciła praca na temat polskiej kinematografii w publicystyce „Naszego Dziennika”. (…) Muszę powiedzieć, że studenci podczas akcji „Zostań w domu” i nauki online bardzo mocno zainteresowali się kwestią mediów internetowych i ich wpływu na społeczeństwo, czego przykładem jest wiele prac poruszających ten problem – dodała dr Dorota Żuchowska.

W tym roku egzaminy dyplomowe odbędą się w siedzibie uczelni z zachowaniem wszelkich norm sanitarnych.

– Niecierpliwie czekamy na egzaminy dyplomowe. Prace wpływają do dziekanatu, później są przekazywane do recenzentów, którzy je czytają i przygotowują pytania na egzamin dyplomowy. Zwieńczeniem nauki w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu jest zawsze moment egzaminów dyplomowych i prezentacja prac przez studentów. Bardzo się cieszymy, że w tym roku egzaminy mogą odbyć się stacjonarnie, na miejscu, z zachowaniem wszystkich norm sanitarnych – podkreśliła gość audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Dziekan Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu wskazała, że po luzowaniu obostrzeń uczelnia nie zmieniła trybu nauczania – pozostała w trybie online.

– Po ostatnich zmianach nie zmienialiśmy trybu nauczania z uwagi na to, że większość zajęć odbywa się w trybie online. Mam tutaj na myśli wszystkich studentów zaocznych, którzy niestety przez cały rok akademicki studiowali online. Doliczając okres od marca ubiegłego roku, to jest bardzo długi czas spędzony na tej formie zajęć. Roczniki, które kończą studia w WSKSiM, przyjeżdżają do siedziby uczelni na egzamin dyplomowy – mówiła dr Dorota Żuchowska.

– Jeśli chodzi o studia stacjonarne to staraliśmy się dostosowywać system nauczania do aktualnych rozporządzeń. System pracy był hybrydowy. Z jednej strony był tryb tylko online, kiedy mieliśmy poważne obostrzenia. Natomiast z drugiej strony, w momencie luzowania obostrzeń, studenci wracali do siedziby uczelni, aby uczestniczyć w zajęciach warsztatowych, których efektów uczenia nie da się osiągnąć na odległość. Myślę tutaj głównie o pracowniach komputerowych i studiu telewizyjnym. (…) Studenci pielęgniarstwa przez cały semestr letni mogli pracować w pracowniach stacjonarnie – dodała.

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu prowadzi studia podyplomowe „Dziedzictwo myśli św. Jana Pawła II”.

– Zaznaczę, że jest to jedyny taki kierunek w Polsce, który dotyczy myśli naszego Świętego, i nasza uczelnia go realizuje. Wzruszające było zakończenie ostatniego studium, kiedy studenci mogli przyjechać po wielu miesiącach do Torunia i uczestniczyć w spotkaniach z władzami uczelni oraz odebrać dyplom. Jesteśmy dumni, że to właśnie Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu buduje żywy pomnik Ojca Świętego Jana Pawła II – zwróciła uwagę dziekan uczelni.

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu prowadzi również prestiżowe studia Master of Business Administration.

– Są to studia MBA. W tej chwili trwa VI edycja. Przygotowujemy się do zakończenia V edycji. W tej chwili studenci pracują na tzw. „case study” (studium przypadku), które są specjalnie dostosowane do studentów naszej uczelni, przygotowane we współpracy z firmą amerykańską i wybitnym trenerem – Bartem Tkaczykiem. Case study dotyczy konkretnych sektorów, konkretnych sytuacji i konkretnych problemów. Wnioski prezentowane są przed egzaminem dyplomowym, a później każdy student jest oceniany, zgodnie z poziomem zaangażowania i wiedzy – wytłumaczyła dziekan WSKSiM.

Więcej informacji o kierunkach studiów prowadzonych w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu można zaleźć na stronie internetowej [wskism.edu.pl].

Całą rozmowę z dr Dorotą Żuchowską, dziekan Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl