W WSKSiM zakończyły się zimowe warsztaty medialne dla młodzieży

Młodzież z całej Polski wzięła udział w kolejnych już zimowych warsztatach organizowanych przez Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Uczniowie przez kilka dni mieli okazję obserwować media od kuchni, uczyli się m.in. tańca, śpiewu i aktorstwa.

Od czwartku w murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej słychać było instrumenty i rozśpiewaną młodzież. Warsztaty muzyczne poprowadził zespół „Lumen”.

– Zrobiliśmy to, co zaplanowaliśmy, a nawet dużo więcej – wskazał Zbigniew Małkowicz z zespołu muzyki sakralnej „Lumen”.

W piątek ruszyły warsztaty dziennikarskie – mówił o. Dawid Wilczyński CSsR, opiekun tegorocznych warsztatów.

– W tym roku taki szczególny nacisk, jako organizatorzy, chcieliśmy położyć na social media. Jest to świat, w którym młodzi ludzie są mocno obecni, a niejednokrotnie to przestrzeń, w której nie do końca może w sposób właściwy potrafimy się poruszać – akcentował o. Dawid Wilczyński CSsR.

Młodzi przyjechali z całej Polski. Dla wielu były to już kolejne warsztaty.

– Przyjechałem po raz trzeci. Miałem różne zajęcia z informatyki, na którą planuje tutaj przyjść – mówił Kuba.  

– Zawsze podobają mi się tutaj zajęcia, szczególnie politologiczne i aktorskie. Mam szansę dzięki nim rozwijać swoje umiejętności i poznać uczelnię, na którą się wybieram – podkreśliła Emilia.

Byli też i tacy, którzy w warsztatach uczestniczyli po raz pierwszy i jak sami mówią – nie żałują.

– Jestem naprawdę mile zaskoczona. Mogłam się nauczyć bardzo wiele ciekawych rzeczy. Nie spodziewałam się jak wygląda praca za kulisami, a teraz zobaczyłam od kuchni jak to jest pracować w telewizji – akcentowała Helena.

Młodzi mieli okazję zobaczyć Radio Maryja i Telewizję Trwam. Uczestniczy nie mogli narzekać na nudę. Był też czas na modlitwę, skupienie. Niedzielna Eucharystia w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i świętego Jana Pawła II była wspólnym dziękczynieniem za czas pracy i spotkania z drugim człowiekiem.

– W dniach 20-23 sierpnia 2020 roku w murach WSKSiM odbędą się warsztaty letnie. Już teraz serdecznie zapraszamy, ponieważ tak, jak doszliśmy z warsztatowiczami do wniosku: nic się nie kończy, wszystko się zaczyna i chcemy kontynuować tę piękną przygodę z WSKSiM w Toruniu – podkreślił o. Dawid Wilczyński CSsR, opiekun tegorocznych warsztatów.

 

TV Trwam News

drukuj