fot. Monika Tomaszek

Prezydent Torunia podczas 14. Dziękczynienia w Rodzinie: Rodzino Radia Maryja, dziękuję za Waszą obecność w Toruniu

6 sierpnia 2022 roku (w sobotę) w Toruniu odbyło się 14. Dziękczynienie w Rodzinie. Najważniejszym punktem programu była uroczysta Eucharystia, której przewodniczył ks. bp Wiesław Śmigiel, ordynariusz diecezji toruńskiej. Do zebranych pielgrzymów kilka słów skierował prezydent Torunia, Michał Zaleski. „Rodzino Radia Maryja, dziękuję za Waszą obecność w Toruniu” – powiedział prezydent Torunia, Michał Zaleski, podczas 14. Dziękczynienia w Rodzinie.

W minioną sobotę w amfiteatrze przy Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II  w Toruniu odbywało się 14. Dziękczynienie w Rodzinie. Gościem  wydarzenia był również prezydent Torunia.

– Kiedy patrzymy na Toruń, zastanawiamy się, jak określić to miasto. Mówimy o nim, że jest kopernikańskie, nadwiślańskie, ale od 7 czerwca 1999 roku jest miastem św. Jana Pawła II, ponieważ był on wtedy w Toruniu. Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II jest jego świątynią – zauważył Michał Zaleski.

Rodzina Radia Maryja już po raz 14. spotkała się w Toruniu, aby wspólnie świętować.

– Rodzino Radia Maryja, dziękuję za Waszą obecność. Dziękuję za to, że przyjechaliście do naszego miasta, że chcecie wziąć udział w bogatym programie 14. Dziękczynienia w Rodzinie, że radośnie patrzycie na to, co zostało tutaj przygotowane – mówił prezydent Torunia.

– Dziękujemy Prezydentowi RP oraz Pierwszej Damie za patronat nad programem Zdrowe Życie. Toruń to jedno z kilku miast w Polsce, które w sobotę i niedzielę przesycone jest zdrowym życiem. Zapraszam do korzystania z bogatej oferty, która czeka podczas 14. Dziękczynienia w Rodzinie – dodał. [czytaj więcej]

Prezydent Torunia zwrócił uwagę na bogatą ofertę kształcenia, którą oferuje Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.   [czytaj więcej]

– Jesteśmy w sąsiedztwie Akademii Kultury Społecznej i Medialnej, która swoimi kierunkami studiów wzbogaca program kształcenia w Toruniu. Niedawno inaugurowało pielęgniarstwo, a już niedługo prawo będzie jednym z kierunków oferowanych przez uczelnię – akcentował Michał Zaleski.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl