fot. PAP/Łukasz Gągulski

Wsparcie finansowe dla kół gospodyń wiejskich

7 tys. złotych – tyle pieniędzy mogą otrzymać koła gospodyń wiejskich.  Jednak, by otrzymać wsparcie, należy spełnić kilka warunków.

Od 5 do 7 tys. zł – takie wsparcie przysługuje w tym roku kołom gospodyń wiejskich. Pieniądze nie są wypłacane automatycznie. Koło najpierw trzeba zarejestrować oraz złożyć odpowiedni wniosek.

 – W 2022 roku nabór wniosków trwa od 1 kwietnia do 30 września – wyjaśnił Mateusz Bukowski z wielkopolskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Dopłata do jednego koła wynosi maksymalnie 7 tys. złotych.

 – Wysokość pomocy wynosi: 5, 6 i 7 tys. zł w zależności od liczby członków w danym kole – powiedziała Emilia Dembińska z oddziału ARiRM w Poznaniu.

 Koła liczące do 30 członków mogą otrzymać 5 tys. złotych. Te posiadające od 31 do 75 członków – 6 tys. złotych. Najliczniejsze koła, do których należy ponad 75 osób, otrzymają 7 tys. złotych.

 – Kwota pomocy, która przeznaczona jest w tym roku, wynosi 70 mln złotych – dodał Mateusz Bukowski.

 Najczęściej ze środków z dotacji kupowany jest sprzęt do wyposażenia świetlic, przeprowadzane są drobne remonty. Dotacje przeznaczane są także na organizację festynów, szkoleń i warsztatów.  W Polsce zarejestrowanych jest blisko 19 tys. kół gospodyń wiejskich.  

 TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl