ARiMR: Tylko do końca br. koła gospodyń wiejskich mają czas na wykorzystanie otrzymanej pomocy

Do końca br. koła gospodyń wiejskich mają czas na wykorzystanie otrzymanej w 2019 roku pomocy finansowej – przypomniała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Jak dodano, wsparcie należy rozliczyć do 31 stycznia 2020 roku.

Agencja podkreśliła, że jeżeli koła gospodyń wiejskich nie wykorzystały otrzymanej pomocy, wykorzystały ją niezgodnie z przeznaczeniem, pobrały ją nienależnie lub w nadmiernej wysokości, zgodnie z prawem będą musiały ją zwrócić w całości bądź w części.

Nabór wniosków o pomoc rozpoczął się 7 maja br. i zakończył się 31 października. Pula środków przewidzianych na pomoc kołom gospodyń wiejskich wynosiła maksymalnie 40 mln zł. Wysokość dotacji dla koła uzależniona została od liczby jego członków i wyniosła: 3 tys. zł – dla koła liczącego nie więcej niż 30 członków, 4 tys. zł – jeśli koło liczyło od 31 do 75 członków i 5 tys. zł – w przypadku, gdy koło tworzyło ponad 75 osób.

Agencja informowała wcześniej, że w ramach naboru koła złożyły 8 606 wniosków na kwotę 29 755 000 zł. Najwięcej wniosków o wsparcie złożono z województw: wielkopolskiego (1342), lubelskiego (1121) i mazowieckiego (1077).

Aby skorzystać ze wsparcia, koło musiało najpierw zarejestrować się w prowadzonym przez ARiMR Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich. Figuruje w nim 8735 organizacji tego typu. W tym roku do rejestru dopisało się blisko 3,7 tys. kół.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl