fot. twitter.com

14 rannych w wybuchu materiałów pirotechnicznych w Katalonii

Co najmniej 14 osób zostało rannych w poniedziałek podczas wybuchu materiałów pirotechnicznych w katalońskiej miejscowości Cantelles, w prowincji Barcelona. Stan trzech z nich jest bardzo ciężki.

Jak poinformowały służby medyczne Katalonii, do tragicznego zdarzenia doszło w południe podczas regionalnego festynu w centrum Cantelles.

„Krótko po południu dostaliśmy zgłoszenie o wybuchu. Na miejsce wysłano 10 karetek pogotowia oraz dwa helikoptery ratownicze” – napisało w komunikacie kierownictwo służb medycznych Katalonii.

Ze wstępnych ustaleń straży pożarnej wynika, że ranni ucierpieli prawdopodobnie na skutek eksplozji prochu, który miał służyć do jednego z pokazów pirotechnicznych. Ustalane są przyczyny eksplozji, w wyniku której 14 osób trafiło z poparzeniami do barcelońskiego szpitala Vall d’Hebron.

Do wybuchu doszło w pobliżu kościoła Santa Coloma. Łącznie na placu przed świątynią przebywało wówczas około 500 osób.

Krótko po tragicznym zdarzeniu władze gminy Cantelles wydały komunikat zawieszający organizację festynu.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl