fot. Łowicz Nasze Miasto

ARiMR: Ostatnie dni na złożenie sprawozdań przez Koła Gospodyń Wiejskich

31 stycznia upływa termin na złożenie sprawozdania z rozliczenia dotacji otrzymanej z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przez Koła Gospodyń Wiejskich – przypomina ARiMR. W u.br. z dotacji skorzystało 9,4 tys. kół otrzymując 32,9 mln zł.

ARiMR w 2020 r. miała zarezerwowane na ten cel 40 mln zł.

Koła mogły wydać te pieniądze m.in. na prowadzenie działalności społeczno-wychowawczej i oświatowo-kulturalnej w środowiskach wiejskich; wspieranie przedsiębiorczości kobiet; działanie na rzecz poprawy warunków życia i pracy kobiet na wsi; rozwijanie kultury ludowej, zwłaszcza lokalnej i regionalnej.

Dotacja wynosiła od 3 do 5 tys. zł w zależności od liczebności koła.

KGW, które mają z tym problem z rozliczeniem dotacji mogą skorzystać z pomocy „telefonicznego dyżuru księgowej”, który uruchomił Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi. Fachową poradę można otrzymać pod numerem telefonu 500-562-565 codziennie do najbliższej niedzieli 31 stycznia, w godz. 16.00-18.00.

W związku z tym, że 31 styczeń – to niedziela, biura powiatowe Agencji będą przyjmowały je jeszcze w poniedziałek, 1 lutego.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl