fot. flickr.com

Od maja Koła Gospodyń Wiejskich mogą ubiegać się o dofinansowanie z ARiMR

Dobra informacja dla mieszkańców wsi – w maju weszło w życie rozporządzenie umożliwiające ubieganie się przez Koła Gospodyń Wiejskich o pomoc finansową z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 

Od niedawna Koła Gospodyń Wiejskich mogą starać się o dofinansowanie z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

– Nabór wniosków rozpoczął się 7 maja i trwa do 31 października. Na dzień dzisiejszy w samej tylko Wielkopolsce już ponad 800 Kół Gospodyń Wiejskich złożyło takie wnioski na kwotę ponad 3 milionów złotych – mówi Michał Zieliński, dyrektor wielkopolskiego oddziału ARiMR w Poznaniu.

Koła mogą uzyskać od 3 do 5 tysięcy złotych. Na co pieniądze muszą zostać przeznaczone?

– Wszystkie pieniążki, które panie wydadzą – a powinny je wydać do 31 grudnia 2019 – powinny być wydane zgodnie z celami ustawy o Kołach Gospodyń Wiejskich. Są to m.in. wspieranie przedsiębiorczości kobiet, prowadzenie działalności oświatowo-kulturalnej na terenach wiejskich – wyjaśnia Emilia Dembińska z wielkopolskiego oddziału ARiMR w Poznaniu.

Po zmianie przepisów Koła Gospodyń Wiejskich mogą korzystać z wielu przywilejów. Zyskują także osobowość prawną, która daje im nieograniczone wręcz możliwości pozyskiwania wsparcia finansowego. W Polsce działa 8 tysięcy Kół Gospodyń Wiejskich. W samej Wielkopolsce jest ich ponad 1000.

TV Trwam News/RIRM

drukuj