Radio Maryja na radosnym VII „Dziękczynieniu w Rodzinie”

Do Torunia przybędą dziś sympatycy Radia Maryja oraz innych dzieł przy nim powstałych. Na corocznym „Dziękczynieniu w Rodzinie” nie zabraknie wspólnej modlitwy, dobrej zabawy, śpiewów, tańców i radosnej muzyki.

Pielgrzymi z całej Polski, a także spoza jej granic będą mieli także możliwość obejrzenia budującą się świątynię pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

Transmisję VII „Dziękczynienia w Rodzinie” przeprowadzą Radio Maryja i TV Trwam.

„Dziękczynienie w Rodzinie” – to radosne świętowanie przy wspólnej modlitwie, muzyce, życzliwym słowie. To szczególna okazja do podziękowania Panu Bogu oraz wszystkim ludziom dobrej woli za ich szczere i otwarte serce, gotowe pomagać każdego dnia – mówi o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja.

– Chcemy podziękować ludziom. Każde dzieło, każde dobre dzieło zaczyna się od natchnienia i to sprawia w nas Pan Bóg, Duch Święty, który ma dobre natchnienia. Człowiek odpowiada na te natchnienia i czyni. Nie mówi „potem” tylko „teraz”. Powiedziałbym Pan Bóg i ludzie – tłumaczył o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Dyrektor Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR akcentuje, że ogromne wyrazy wdzięczności należą się nie tylko tym osobom, które fizycznie będą uczestniczyć w dziękczynieniu, ale także – i przede wszystkim – tym, którzy z różnych powodów nie będą mogły dotrzeć do Torunia, a są z Radiem Maryja, TV Trwam i innymi dziełami przy nich powstałymi, zawsze blisko sercem.

– Myślę też o chorych. Ilu ludzi nie widzimy, a oni się modlą np. chorzy. To jest ich niezwykła modlitwa. Cierpiący na różne sposoby, samotni w różnych stronach Polski i świata. Także Ci, którzy powiedzą dobre słowo. Życzliwość. Powiedzą innym jak odbierać Radio Maryja i TV Trwam. Może podadzą do przeczytania dobry artykuł czy książkę. To jest taka rodzina apostolska – mówi o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

W tym roku „Dziękczynienie w Rodzinie” będzie wyjątkowo uroczyste. Nie będzie się odbywać – jak dotychczas – przy kampusie Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, ale na placu przy budującej się Świątyni pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. A to wszystko – jak podkreśla autor projektu świątyni inż. Andrzej Ryczek – nie byłoby możliwe, gdyby nie życzliwość i jedność wielkiej Rodziny Radia Maryja.

Przez tych wszystkich, którzy zaczęli żyć tym projektem, którzy te cegiełki składali, to stworzyło niesamowitą pewność, że naród polski jeżeli w coś uwierzy to jest w stanie zrobić i wykonać wszystko. Ta uroczystość, która będzie w sobotę, to ona będzie obrazem, że ta Rodzina Radia Maryja, że rodzina wszystkich katolików toruńskich i polskich i zagranicznych to jest ta reprezentacja. I bez tej jedności – jako rodzina – byłoby to wszystko niemożliwe – zaznacza inż. arch. Andrzejem Ryczkiem, autorem projektu świątyni.

Spotkanie z roku na rok cieszy się coraz to większym zainteresowaniem – zarówno wśród osób starszych, jak i młodych. Na przybywających do Torunia pielgrzymów czeka m.in.: wspólna modlitwa, radosne koncertowanie, smaczne i zdrowe jedzenie oraz bezpłatne konsultacje medyczne. O godz. 16.00 – rozpoczną się sprawowane pod przewodnictwem ks. bp. Andrzeja Suskiego, ordynariusza diecezji toruńskiej – uroczyste Nieszpory, podczas których nastąpi wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę świątyni pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, która już w przyszłym roku 18 maja – w dniu urodzin Papieża Polaka – zostanie konsekrowana.

Patronat honorowy nad spotkaniem objęli: Ordynariusz Diecezji Toruńskiej ks. bp Andrzej Suski oraz Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski.

TV Trwam News/RIRM

drukuj