M. Sadurska: PO zapomniała o służbie Polakom  

Senatorowie PO zapomnieli, że mają służyć Polsce i Polakom – powiedziała szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Sadurska. W ten sposób minister odniosła się do odrzucenia przez Senat wniosku prezydenta Andrzeja Dudy o przeprowadzenie referendum 25 października.

Małgorzata Sadurska stwierdziła, że dla senatorów Platformy ważniejsza jest dyscyplina partyjna, a nie to, czego chcą Polacy.

– Polacy chcieli wziąć udział w tym referendum. Chcieli odpowiedzieć na trzy pytania dotyczące: obniżenia wieku emerytalnego, obowiązku szkolnego dla 6-latków i Lasów Państwowych. Pod tymi trzema pytaniami w trzech referendach obywatelskich podpisało się 6 mln Polaków – podkreśliła Sadurska.

Politycy PO stwierdzili, że odrzucenie wniosku referendalnego prezydenta to decyzja dobra i odpowiedzialna. Mówili, że prezydent może złożyć kolejny wniosek po wyborach. Prezydent Andrzej Duda chciał, aby referendum odbyło się wraz z wyborami parlamentarnymi.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl