Zagraniczne media piszą o pielgrzymce Rodziny Radia Maryja

Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja do Watykanu to wydarzenie ważne nie tylko dla Kościoła w Polsce. Zostało zauważone przez katolickie media o zasięgu międzynarodowym.  

O Polakach zgromadzonych 7. listopada  na Watykanie pisze: międzynarodowa agencja prasowa Zenit oraz watykański dziennik L’ Osservatore Romano”.

Dziennik ten zamieścił specjalne zdjęcia i artykuł opisujący wydarzenie – co nadaje pielgrzymce szczególną rangę.

Niestety polskie media przemilczały tak ważne wydarzenie dla katolików, Polaków,  słuchaczy w kraju i na całym świecie. Jak mówi dr Hanna Karp, dziennikarz, medioznawca, wykładowca WSKSiM – to wskazuje na upolitycznienie mediów publicznych w Polsce.

– Przy tej okazji wychodzi podstawowa sprawa: brak właściwego przedstawienia tejże pielgrzymki, tego wydarzenia. Absolutnie podstawowym zadaniem telewizji publicznej, czy mediów publicznych jest, żeby w miarę obszernie poinformować, co się działo w tych dniach w Watykanie. Cóż to byli za pielgrzymi, o co chodziło. Tego nie ma. Właściwie to strach pomyśleć, co będzie jeżeli rzeczywiście siła nadawania telewizji Trwam czy Radia Maryja zacznie słabnąć – powiedziała dr Hanna Karp.

Dr Hanna Karp, przypomina, że wydarzenie to zgromadziło tłumy na wspólnej modlitwie o wolność słowa i wolność katolickich mediów w Polsce.

– Ta pielgrzymka to rzecz zupełnie wyjątkowa, dlatego że odbywa się w Roku Wiary. Jest rzeczą podstawową dla pielgrzymów i dla wszystkich, którzy żywo przeżywają swoją wiarę w Kościele katolickim. Jest również inny kontekst tej pielgrzymki, tego wspaniałego spotkania w Watykanie z pasterzami. W pielgrzymkę wpisała się też intencja, która szczególnie towarzyszy wszystkim pielgrzymującym w tak olbrzymiej ilości. Ten kontekst to przede wszystkim modlitwa, bo w tej chwili modlitwa jako ten ostatni największy oręż, pozostała wszystkim zwolennikom mediów i przede wszystkim telewizji Trwam – dodała dr Hanna Karp.

 

Wypowiedź dr Hanny Karp 


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl