Rodzina Radia Maryja spotka się w Amerykańskiej Częstochowie

3 lipca, w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown w Pensylwanii, Rodzina Radia Maryja po raz XVIII spotka się na wspólnym pielgrzymowaniu. Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej to duchowo-kulturalna stolica Polonii na ziemi amerykańskiej. 

W tym roku Pielgrzymka odbywa się w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia oraz w 1050. rocznicę Chrztu Polski. Rodzina Radia Maryja będzie też dziękować za konsekrację świątyni pw. Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

Modlitewne spotkanie rozpocznie się o godz. 11.00 czasu lokalnego (czas polski: godz. 17) programem słowno–muzycznym. Wykonana go chór „Adoramus” z parafii św. Floriana w Hamtramck (Michigan) pod dyrekcją proboszcza parafii ks. Mirosława Frankowskiego, chrystusowca. Po występie nastąpi czas świadectw.

Centralnym punktem pielgrzymki będzie  Msza święta o godz.12.30. Eucharystii będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. bp Stanisław Stefanek, bp senior diecezji łomżyńskiej. Po Mszy św. odbędzie się Apel Jasnogórski. Rozważanie poprowadzi przeor klasztoru ojców i braci paulinów w Amerykańskiej Częstochowie, O. Rafał Walczyk OSP.

Pielgrzymowanie do Amerykańskiej Częstochowy poprzedza każdego roku jasnogórską pielgrzymkę słuchaczy Radia Maryja. W tym roku Rodzina Radia Maryja u Matki Bożej Częstochowskiej po raz 25 spotka się 9-10 lipca.

Transmisję uroczystości z Doylestown przeprowadzą Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj