fot. flickr.com

Rozpoczyna się I Forum Polonii Amerykańskiej

W Rzeszowie rozpoczyna się dziś I Forum Polonii Amerykańskiej. Trzydniowe spotkanie w tym momencie otwiera uroczysta sesja sejmiku województwa podkarpackiego.

Zaplanowane jest wystąpienie m.in. marszałka województwa podkarpackiego, a także prezesa Kongresu Polonii Amerykańskiej.

Głównym tematem Forum jest przede wszystkim szeroko pojęta współpraca pomiędzy USA a Polską, w tym z województwem podkarpackim – mówi  Tomasz Leyko, rzecznik urzędu marszałkowskiego woj. podkarpackiego.

– USA to nasz najbardziej poważny partner w kwestiach gospodarczych. Liczymy, że to Forum i wsparcie Polonii przełoży się na rozwój współpracy gospodarczej między Polską a USA. Przypomnę, że najwięcej inwestycji na Podkarpaciu to inwestycje zagraniczne, więc warto iść w tym kierunku. Polonia, która jest bardzo liczna w USA, pokazała już niejednokrotnie, że jest w stanie pomóc i być znakomitym ambasadorem – podkreśla Tomasz Leyko.

Jutro w centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce koło Rzeszowa odbędzie się uroczysta inauguracja Forum. W czwartek natomiast zaplanowano Konferencję pod tytułem: „Ja dla Polski – Polska dla mnie”.

Poruszona zostanie kwestia dotycząca znaczenia polonijnych liderów w budowaniu silnych relacji gospodarczych oraz integracji polonijnych środowisk gospodarczych.

RIRM

drukuj