fot. PAP/Leszek Szymański

II edycja konkursu literacko-plastycznego dotyczącego Zbrodni Katyńskiej

Ruszyła II edycja konkursu literacko-plastycznego dla uczniów szkół ponadpodstawowych, poświęconego Zbrodni Katyńskiej. Szczegóły ogłoszono podczas konferencji prasowej w Sejmie.

„Polskie Serce Pękło. Katyń 1940” to konkurs, którego pierwsza edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Celem konkursu jest promowanie wśród młodzieży wiedzy na temat Zbrodni Katyńskiej i propagowanie idei patriotyzmu.

Tegoroczny konkurs przeprowadzany jest w trzech kategoriach: plastycznej, gdzie zadaniem uczestnika jest stworzenie projektu plakatu na temat związany ze Zbrodnią Katyńską; literackiej, w której uczeń przygotowuje pracę pisemną na temat: „Współczesny wymiar kłamstwa katyńskiego”; trzecia kategoria to tekst piosenki.

Myślą przewodnią drugiej edycji jest współczesny wymiar kłamstwa katyńskiego – wskazała marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

– Pokolenie wojenne powoli odchodzi. Obowiązkiem naszym oraz młodego pokolenia jest przechowywać i pielęgnować polskie tradycje, wszystko to, co było przełomowe i ważne w naszym życiu, ale i tragiczne. Ponadto chcieliśmy odkłamać zafałszowany obraz Zbrodni Katyńskiej, która funkcjonuje w obiegu publicznym. Wydawało nam się i okazało się to słuszne, że musimy znaleźć jakąś atrakcyjną formę, żeby młodzież zechciała się tym zainteresować. Tą atrakcyjną formą okazał się konkurs – powiedziała Elżbieta Witek.

Prace konkursowe należy nadsyłać do 19 marca do Kancelarii Sejmu. W konkursie uczestniczyć mogą uczniowie szkół ponadpodstawowych położonych na terytorium Polski. Dla laureatów w każdej z kategorii przewidziane są nagrody.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl