Homoseksualiści w Niemczech będą mogli adoptować dzieci

Niemiecki Trybunał Konstytucyjny przyznał kolejne przywileje osobom z tzw. homoseksualnych związków partnerskich.

Sędziowie uznali, że ograniczenie adopcji dzieci dla par jednopłciowych jest niekonstytucyjne i zadecydowali, że gej lub lesbijka będzie miał prawo zaadoptować dziecko, wcześniej zaadoptowane przez swojego partnera – jest to tzw. adopcja sukcesywna.

– Dla ekspertów nie ulega najmniejszej wątpliwości, że decyzja Federalnego Trybunału Konstytucyjnego jest olbrzymim krokiem do prawnego umożliwienia homoseksualistom pełnej adopcji dzieci. Potwierdził to sekretarz generalny Partii Zielonych Volker Beck, który zapowiedział, że jego frakcja składa wniosek ustawy w której następuje całkowite zrównanie par homo- i heteroseksualnych w kwestii adopcji dzieci. Do tej pory prawo zezwalało w Niemczech osobom zarejestrowanym w związkach partnerskich na adopcję dziecka jedynie w przypadku gdy było ono biologicznym dzieckiem partnera czyli homoseksualista lub lesbijka nie miała prawa do adopcji dziecka, które wcześniej zostało zaadoptowane przez partnera. Dzisiaj się to zmieniło. Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego wydali precedensowy wyrok w którym po raz pierwszy pada sformułowanie, że dziecko wychowywane w związku partnerskim może rozwijać się tak samo dobrze jak dziecko wychowywane w rodzinie – informuje red. Waldemar Maszewski z Hamburga.

Sędziowie wyznaczyli rządowi termin do wprowadzenia nowego prawa do 30 czerwca 2014 roku, chociaż adopcja sukcesywna jest możliwa od zaraz. W Niemczech związki homoseksualne zalegalizowano w 2001 roku. W ostatnich miesiącach homoseksualiści otrzymują coraz więcej przywilejów bowiem posiadają wyjątkowo silne lobby.

Od wielu lat skutecznie w Niemczech działa lobby homoseksualne zmierzające do przyznania coraz większych praw gejom i lesbijkom. Trzy niemieckie kraje związkowe: Berlin, Brema i Hamburg domagają się wpisania zakazu dyskryminacji homoseksualistów do niemieckiej konstytucji.

Homoseksualiści już bez udawania domagają się prawa do adopcji dzieci, a także chcą wprowadzenie do szkół zajęć o różnorodności seksualnej. Ostatnia decyzja Federalnego Trybunału Konstytucyjnego oznacza, że „coraz bliżej do spełnienia wszystkich żądań lobby gejów i lesbijek, w tym pełnej adopcji dla homoseksualistów”.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl