Homoseksualiści w Finlandii będą mogli zawierać małżeństwa

Homoseksualiści w Finlandii będą mogli zawrzeć związek małżeński na tej samej zasadzie, co kobieta z mężczyzną.

Ostatecznie zielone światło dewiacyjnemu prawu dała większość fińskich deputowanych. Odrzucili inicjatywę obywatelską, która miała na celu uchylenie ustawy przyjętej w 2014 roku. Zebrano 50 tys. podpisów wymaganych do tego, by parlament debatował nad sprawą.

Przepisy wejdą w życie 1 marca. Homoseksualiści będą mogli adoptować dzieci.

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz, bioetyk podkreśla, że to prawo z jednej strony godzi w strukturę małżeństwa a z drugiej narusza prawa dziecka.

– Przyznanie prawa do adopcji homoseksualistom oznacza pogwałcenie praw dziecka. Pozbawia się go prawa do rozwoju w naturalnej rodzinie, do miłości, do tego wszystkiego, co wiąże się z naturalnym środowiskiem rodzinnym – zaznacza ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

Finlandia od 2002 r. umożliwia rejestrację tzw. związków partnerskich. To ostatni kraj nordycki, który nie zezwalał na tzw. małżeństwa jednopłciowe.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl