fot. pixabay.com

Hiszpania: Protesty przeciwko restrykcjom epidemicznym na stokach narciarskich

Ponad 1000 przedsiębiorców związanych z branżą turystyczną i rozrywkową protestowało w sobotę na czterech stokach narciarskich w Aragonii, w północno-wschodniej Hiszpanii. Manifestanci domagali się uchylenia restrykcji sanitarnych, ograniczających korzystanie z hoteli i placówek gastronomicznych, działających na terenie tych obiektów rekreacyjnych oraz szybkiej pomocy finansowej.

W trakcie manifestacji o nazwie SOS Nieve, które odbyły się na stokach Candanchu, Formigal, Panticosa i Veldelinares, protestujący wyrażali swoje niezadowolenie z restrykcji m.in. poprzez trzy minuty ciszy. Wiece miały spokojny przebieg, a ich uczestnicy zachowywali dystans społeczny.

Organizatorzy protestów wskazywali w rozmowie z portalem Heraldo, że dla większości przedsiębiorców związanych z turystyką narciarską zapowiedziane od 15 grudnia luzowanie ograniczeń w przyjmowaniu turystów, przybywających do hoteli przy stokach, to wciąż zbyt małe wsparcie dla branży. Od wtorku placówki te będą mogły otworzyć dla turystów jedynie 30 proc. dostępnych w obiekcie pokojów.

W dalszym ciągu utrzymane zostaną jednak restrykcje w korzystaniu z placówek gastronomicznych, działających w pobliżu stoków narciarskich.

Manifestanci domagają się od regionalnych władz przygotowania programu wsparcia dla sektora turystycznego i gastronomicznego, polegającego na szybkich wypłatach środków finansowych dla przedsiębiorców poszkodowanych przez koronakryzys.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl