fot. flickr.com

Greckie obozy dla migrantów są przepełnione

Wiceminister ds. obrony cywilnej Grecji apeluje do Turcji oraz do Unii Europejskiej o zmniejszenie napływu osób na greckie wybrzeża.

Coraz więcej migrantów przybywa na greckie wyspy. W ciągu ostatnich trzech tygodni tylko do jednego z obozów przybyło ponad 2 tys. osób. Grecki minister ds. obrony cywilnej wskazał, że napływ migrantów do Grecji wzrósł co najmniej o 30 procent. Zwrócił się do Turcji z prośbą o lepsze strzeżenie wybrzeży i zablokowanie nielegalnego przerzutu osób. Z kolei od Unii Europejskiej oczekuje, że Wspólnota rozdzieli migrantów pomiędzy inne państwa członkowskie.

Nowy konserwatywny rząd Grecji chce przyspieszyć rozpatrywanie wniosków o azyl i odesłać przybyszów do Turcji, zgodnie z porozumieniem zawartym między Ankarą a Brukselą. W myśl umowy władze tureckie zobowiązały się do przyjęcia z powrotem obywateli Syrii w zamian za zniesienie wiz dla obywateli Turcji podróżujących do krajów Unii Europejskiej. Jednak turecki minister spraw zagranicznych pod koniec lipca zawiesił deklarację, po tym jak Bruksela wprowadziła sankcję wobec jego kraju w związku z poszukiwaniem gazu na wodach Morza Śródziemnego należących do Cypru.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl