fot. flickr.com

Grecja za przyjęciem Macedonii do NATO

Grecki parlament ratyfikował protokół przyjęcia Macedonii Północnej do NATO. To koniec trwającego od 27 lat sporu pomiędzy obydwoma krajami o nazwę Macedonii.

Ambasadorowie 29 państw NATO podpisali w środę protokół przyjęcia Macedonii Północnej do Sojuszu. Wczoraj dokument ratyfikował grecki parlament. Przyjęcie Macedonii Północnej do NATO zostało zaaprobowane w 300-osobowym greckim parlamencie niewielką większością głosów.

Czuję, że spełniliśmy nasz patriotyczny obowiązek. Uważam, że zrobiliśmy to, co słuszne – powiedział grecki premier Aleksis Cipras.

Wcześniej grecki parlament zaakceptował porozumienie między Atenami i Skopje o zmianie nazwy Macedonii na Macedonia Północna. Od czasu ogłoszenia przez Macedonię – byłą jugosłowiańską republikę – niepodległości w 1991 r. władze w Atenach protestowały przeciwko używaniu przez nią nazwy odwołującej się do dziedzictwa starożytnych Macedończyków. Z tego powodu Grecja blokowała starania Skopje o członkostwo w Unii Europejskiej i NATO.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl