Rosja gotowa na współpracę z NATO w Afganistanie

Rosja jest gotowa na współpracę ze Stanami Zjednoczonymi i innymi krajami NATO, aby osiągnąć wspólne cele w Afganistanie – zapewnił w czwartek w wywiadzie dla agencji prasowej TASS dyrektor departamentu w rosyjskim MSZ Zamir Kabułow.

Polityk podkreślił, że Moskwa jest zaniepokojona wzrostem aktywności bojowników w Afganistanie.

„Z naszej strony jesteśmy gotowi do wznowienia współpracy z USA i krajami NATO, aby osiągnąć wspólne cele w Afganistanie” – powiedział Kabułow.

Jednocześnie dyrektor wyraził opinię, że „główna odpowiedzialność za rozwój sytuacji w Afganistanie spoczywa na Stanach Zjednoczonych i ich sojusznikach z NATO”. Dyplomata ocenił, że „główne zadanie stojące przed nimi w sferze bezpieczeństwa, czyli odbudowa państwa afgańskiego, pozostało niezrealizowane”.

„Sytuacja ulega pogorszeniu, a siły bezpieczeństwa Afganistanu, z wielu powodów, nie są zdolne sprostać uzbrojonym przeciwnikom” – dodał Kabułow.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl