fot. Monika Bilska

„Głosić Chrystusa Pana z Maryją” – ubiegłoroczne obchody urodzin Radia Maryja

Przy okazji 29. rocznicy powstania Radia Maryja wspominamy ubiegłoroczne uroczystości, które przebiegały pod hasłem: „Głosić Chrystusa Pana z Maryją”.

Przed rokiem uroczystości 28. rocznicy powstania Radia rozpoczęła modlitwa Anioł Pański. Rodzina Radia Maryja wysłuchała koncertu Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej. Nie zabrakło takich utworów, jak „Biały Krzyż”, „O mój rozmarynie”, „Wojenko, wojenko” czy „Serce w plecaku”.

Po części patriotycznej, przyszedł czas na część religijną koncertu. Fragmenty homilii oraz zapisków więziennych Prymasa Tysiąclecia odczytali artyści scen polskich: Halina Łabonarska i Marcin Kwaśny. O godz. 15.00 rozpoczęła się Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Centralnym punktem ubiegłorocznego spotkania była Msza św., której przewodniczył ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. Jak mówił, Radio Maryja rozmodliło Polskę.

A czyż nie możemy dzisiaj, po 28 latach istnienia Radia Maryja odważnie i z całą świadomością dopowiedzieć, że będąc darem Maryi i głosząc Chrystusa jako naszego Pana i Zbawiciela, ono ocaliło i ocala chrześcijańską tożsamość Polski i Polaków w ojczyźnie i poza jej granicami – akcentował ks. abp Wacław Depo.

Ksiądz arcybiskup zwrócił uwagę na współczesne zagrożenia i próby laicyzacji społeczeństwa. Nawiązał do propagandy, jaką próbują narzucić środowiska LGBT.

W ostatnim czasie w naszej ojczyźnie znów nasiliło się światopoglądowe zmaganie, które określiłbym nawet przyśpieszonym kursem apostazji, z groźnym zjawiskiem wypisywania się dzieci i młodzieży z lekcji religii, co prowadzi do pełzającej ateizacji – podkreślił metropolita częstochowski.

Na zakończenie uroczystości w 2019 roku ze szczególnym apelem do wiernych zwrócił się o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, założyciel Radia Maryja. Dyrektor rozgłośni wypowiedział wówczas słowa tak bardzo dziś aktualne.

Idzie straszny walec. Chcą nam wyrwać wiarę. (…) Księżom biskupom życzę, żeby wytrzymali, a nam wszystkim, żebyśmy stali razem z kapłanami, z biskupami, czy to w Gdańsku, czy w Krakowie, czy gdziekolwiek – mówił o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Jeszcze przed rokiem to radosne świętowanie odbywało się bez masek i bez restrykcyjnych obostrzeń sanitarnych.

TV Trwam News

drukuj