Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” rozpoczął obchody 29. rocznicy powstania Radia Maryja. O. dr T. Rydzyk CSsR: Dziękujemy za przepiękny koncert

Dziękujemy za przepiękny koncert. Chcieliśmy pozdrowić was piękną polską kulturą i podziękować. Każdemu z was, z Rodziny Radia Maryja, powinniśmy dać kwiaty – biało-czerwone róże. Nie możemy tego uczynić, więc niech nasze „dziękuję” będzie tym koncertem – mówił o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja, o koncercie „Pieśń o Ojczyźnie” w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny, który rozpoczął obchody 29. rocznicy powstania Radia Maryja.

Koncert „Pieśń o Ojczyźnie” w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny rozpoczął obchody 29. rocznicy powstania Radia Maryja. O. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja, podziękował za uświetnienie urodzin rozgłośni.

Dziękujemy za przepiękny koncert. Chcieliśmy pozdrowić was piękną polską kulturą i podziękować. Każdemu z was, z Rodziny Radia Maryja, powinniśmy dać kwiaty – biało-czerwone róże. Nie możemy tego uczynić, więc niech nasze „dziękuję” będzie tym koncertem. (…) To podziękowanie dla wszystkich chorych, cierpiących, bo to wy jesteście skarbem Kościoła. Wy się najwięcej modlicie za nas. Pan Jezus chyba was najbardziej kocha, bo jesteście blisko Jego Krzyża – mówił redemptorysta.

Dyrektor Radia Maryja wspominał okoliczności powstawania katolickiej rozgłośni, która 8 grudnia 1991 roku, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, rozpoczęła swoje nadawanie.

– 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, rozpoczęło się Radio. To dar z Nieba, dar Najświętszej Maryi Panny dla nas, dla Polski. To dar na nasze czasy. To już 29 lat. Szybko to minęło. Zaczęło się od dwóch małych stacji w Toruniu i Bydgoszczy. Te dwa miasta były bardzo życzliwe dla siebie. Współpracujemy od samego początku. (…) Na początku Radio Maryja – dwie małe stacje, a teraz Radio Maryja na cały świat – opowiadał o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

 

radiomaryja.pl

 

drukuj