Franciszkański opłatek

W Wigilię Bożego Narodzenia przełożeni czterech prowincji i ośmiu klasztorów franciszkańskich w Krakowie spotkali się, aby połamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. W tym roku – w Prowincjałacie przy Reformackiej.

Gwardian o. Mariusz Uniżycki każdemu z przybyłych gości winszował „doświadczenia obecności Jezusa Chrystusa w każdym dniu ich życia.

„Życzę wam, drodzy ojcowie, doświadczenia bliskości wcielonego Boga i łaski Bożej. Wszystkiego dobrego!” – dodał.

Gospodarze tegorocznej wieczerzy obdarowali przełożonych m.in. najnowszymi publikacjami swojego wydawnictwa (O. Salezy Bogdan Brzuszek OFM, „Ofiara żywa” i Grzegorz Sokołowski, „Na kwestarskim wozie”).

Krakowscy franciszkanie trzech zakonów: Braci Mniejszych, Braci Mniejszych Konwentualnych i Braci Mniejszych Kapucynów od dwóch lat razem kształcą swoich kleryków i juniorystów, a formują osobno, według swoich uświęconych przez wieki tradycji.

o. Jan Maria Szewek OFMConv

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl