Franciszek rozpoczyna podróż apostolską do Sri Lanki i na Filipiny

Ojciec Święty Franciszek rozpoczyna dziś tygodniową podróż apostolską do Sri Lanki i na Filipiny. To druga po Korei Południowej, podróż papieża Franciszka do Azji.

Po ceremonii powitania na lotnisku w Kolombo w Sri Lance o godz. 8:45 rozpocznie się spotkanie Papieża z księżmi biskupami, a o godz. 12.30 Ojciec św. złoży wizytę u prezydenta w Rezydencji Prezydenckiej. Dziś także ma się odbyć spotkanie międzyreligijne w Colombo Memorial International Conference Hall.

– To już jest trzecia wizyta Ojca św. na tej wyspie. Paweł VI był tu po raz pierwszy 20 lat temu. Był tu także Ojciec św. Jan Paweł II, a teraz w drodze na Filipiny z podróżą apostolska przebywać będzie Ojciec św. Franciszek. Przygotowania od strony zewnętrznej wyglądają bardzo uroczyście od samego lotniska, jak również drobne ulice miasta są przyozdobione we flagi papieskie i flagi Sri Lanki. Ojciec św. przebywa w bardzo trudnym czasie dla tego narodu z tej racji, że zmienił się prezydent, który w tym ustroju politycznym jest głową państwa – powiedział o. Benedykt Cisoń CSsR z Radia Maryja.

Jutro w Sri Lance Papież będzie przewodniczył Mszy Świętej, w czasie której dokona kanonizacji bł. Józefa Vaza.

Poszczególne punkty papieskiej podróży transmitują Radio Maryja i TV Trwam.

Program wizyty Ojca św. [zobacz

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl