Fitch Ratings utrzymała wiarygodność kredytową PKP SA na poziomie BBB+

Agencja Fitch Ratings utrzymała dotychczasową ocenę wiarygodności kredytowej PKP SA na poziomie BBB+ w walucie zagranicznej i krajowej. Jednocześnie podtrzymano krajowy rating długoterminowy na poziomie AA (pol). Perspektywa ratingów jest stabilna – podała w poniedziałek kolejowa spółka.

„Utrzymanie dotychczasowej oceny ratingowej potwierdza stabilność sytuacji finansowej PKP SA i odzwierciedla podejmowane przez nią działania. Stanowi również pozytywny prognostyk dla klientów biznesowych spółki” – powiedział cytowany w komunikacie członek zarządu PKP SA Andrzej Olszewski.

Jak informuje PKP SA na ocenę Fitch Ratings wpłynęły m.in. relacje spółki ze Skarbem Państwa oraz konsekwentne działania w zakresie spłaty tzw. historycznego zadłużenia PKP SA.

„Podtrzymany rating spółki wskazuje na jej korzystną sytuację ekonomiczną w ocenie potencjalnych kredytodawców” – napisano w komunikacie.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl