Dymisje na wysokich stanowiskach w PKP

Prezes PKP Jakub Karnowski zrezygnował ze stanowiska. Do dymisji podał się także członek zarządu Piotr Ciżkowicz – poinformowało PKP w komunikacie. Nie podano przyczyn rezygnacji. 

W przesłanym do mediów oświadczeniu Jakub Karnowski i Piotr Ciżkowicz piszą, że udało się im stworzyć firmę nowoczesną i działającą według zasad rynkowych. Dodają, że stało się to dzięki eliminacji nieprawidłowości ze spółek należących do PKP.

Henryk Grymel, przewodniczący Prezydium Sekcji Krajowej Kolejarzy NSZZ „Solidarność”, ocenia, że rezygnacja mogła mieć przyczyny finansowe.

– Panowie w sumie myślą, że jeśli złożą dymisję, to jeszcze dostaną te odprawy i nie obejmie ich ten 70-proc. podatek. Jest to zwykły cynizm wkalkulowany w ich działania – ja to jedynie tak mogę odebrać. Skoro było tak dobrze, to powinni zostać i wprowadzić nowy rozkład jazdy, ale jak przegłosowano 7-proc. podatek od odpraw, od zakazów konkurencji, to dla mnie to jest  ucieczka dla pieniędzy. Zarządowi PKP S.A. udało się jedno: rozbić całą kolej, sprzedać energetykę – całkowicie wbrew prawu, zwolnić kilkadziesiąt tysięcy kolejarzy. My od strony związkowej tak na to patrzymy – mówi Henryk Grymel.

Jakub Karnowski na stanowisko prezesa PKP został powołany w kwietniu 2012 roku. W tym samym czasie członkiem zarządu został Piotr Ciżkowicz. W zarządzie PKP pozostaje nadal Jarosław Bator.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl