fot. PAP/Tomasz Waszczuk

Rusza przebudowa trasy Rail Baltica na odcinku Białystok – Ełk

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały z wykonawcą umowę na przebudowę stacji Ełk, przystanku Ełk Szyba Wschód oraz stacji Ełk Towarowy. Opiewa ona na kwotę 587 mln zł. Inwestycja planowana jest do końca 2023 roku.

Rail Baltica to linia kolejowa przebiegająca przez państwa nadbałtyckie z Estonii przez Łotwę, Litwę do Polski i dalej na zachód Europy.

Minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk, który uczestniczył w podpisaniu umowy wskazał, że Polska jest liderem tego projektu.

– Wyznaczamy tempo, realizujemy kolejne odcinki, jesteśmy liderami. Mamy nadzieję, że inwestorzy na Litwie, Łotwie i Estonii również będą starali się dotrzymać kroku, aby ta linia kolejowa nabrała swoistego charakteru silnika rozwoju gospodarczego. Generatora rozwoju gospodarczego, nie tylko dla wschodniej części naszego kraju, ale także dla państw nadbałtyckich – wskazywał minister.

W ramach przebudowy wszystkie trzy perony stacji Ełk zostaną podwyższone i poszerzone, co znacznie ułatwi dostęp do pociągów. Na każdym z peronów będą windy. Zamontowane zostaną nowe wiaty oraz ławki.

Na przystanku Ełk Szyba Wschód zaplanowano budowę dwóch jednokrawędziowych peronów. Z kolei Stacja Ełk Towarowy będzie mogła przyjmować pociągi o długości 740 m.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl