FOT. PAP/Adam Warżawa

Gdynia: Trwa Forum Wizja Rozwoju

Dziś drugi dzień 4. edycji Forum Wizja Rozwoju, które odbywa się w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. W panelach dyskusyjnych wezmą udział m.in. wiceministrowie Barbara Socha, Stanisław Szwed, Jan Sarnowski oraz Olga Semeniuk.

W czwartek w Forum uczestniczyła m.in. minister rodziny i polityki społecznej, Marlena Maląg. Podczas spotkania zapewniała, że wsparcie rodzin jest priorytetem dla polskich władz.

Podsumowując miniony rok, minister wskazała, że rząd zaproponował zrównoważony budżet i dzięki temu „można było znaleźć środki na wsparcie polskiej gospodarki i polskich rodzin”. Zwróciła również uwagę, że Polska ma obecnie najniższe bezrobocie na tle Europy.

Podczas Forum szefowa resortu rodziny stwierdziła, że programy społeczne pozwoliły godnie funkcjonować Polakom w czasie pandemii.

– Blisko 6,5 mln dzieci – miesiąc w miesiąc – otrzymuje świadczenie Rodzina 500 plus. To już ponad 150 mld zł, które trafiło do polskich rodzin i trafiać będzie dalej. Kolejne programy, które rząd zaproponował to program „Dobry start”, czyli wyprawka na rozpoczęcie roku. Nie stoimy w miejscu, idziemy do przodu. Realizujemy kolejne programy, jak program Mama 4 plus, czyli podziękowanie dla rodziców, którzy wychowali co najmniej 4 dzieci. W ramach tego programu do rodzin trafił już miliard złotych. Są także realizowane programy opiekuńcze, jak Program Maluch plus – mówiła minister Marlena Maląg.

Wsparcie dla polskich rodzin zakłada także strategia demograficzna. Dokument przewiduje m.in. ochronę rodziców małych dzieci przed zwolnieniem, utworzenie centrum zajmującego się zdrowiem prokreacyjnym oraz realizację programów mieszkaniowych. Chodzi m.in. o program „Mieszkanie bez wkładu własnego”. Strategia demograficzna ma zostać przyjęta jeszcze we wrześniu br.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl