fot. Jakub Szymczuk/KPRP

Finał rozbudowy Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli doczekało się szczęśliwego finału rozbudowy. Ośrodek ma gwarantować nowoczesne leczenie nowotworów. W poniedziałek to miejsce odwiedził prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Andrzej Duda odwiedził w poniedziałek Lublin. To tu znajduje się Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej – jedno z najlepiej przygotowanych, nowoczesnych ośrodków w Polsce. Po latach zakończyła się rozbudowa i modernizacja obiektu.

– Czekamy tylko jeszcze na pieniądze na wyposażenie, natomiast jest to już koniec rozbudowy – podkreśliła prof. Elżbieta Starosławska, dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.

Prace nad unowocześnieniem ośrodka trwały 12 lat.

– To co dzisiaj widzimy, to jest efekt starania pani profesor i wszystkich ludzi dobrej woli, którzy ten proces od samego początku wspierali – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Teraz pacjenci mają szansę na szybką i dobrą diagnozę – wskazała dyrektor ośrodka. A co za tym idzie, także skuteczniejsze leczenie. Realną pomoc stanowi również Ustawa o narodowej strategii onkologicznej – dodała prof. Elżbieta Starosławska.

– Czekaliśmy dziesiątki lat na to i wreszcie nie będzie pacjent pokątnie, w prywatnych gabinetach czy nieprofesjonalnych warunkach diagnozowany, leczony – zaznaczyła dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.

Teraz lekarze są zobowiązani kierować pacjentów do wysokospecjalistycznych centrów onkologii. Strategia onkologiczna zakłada skuteczną walkę z nowotworami poprzez zapobieganie, dobrą diagnostykę, ale także samokontrolę i częste badania – wskazał prezydent Andrzej Duda.

– Wreszcie w przypadku szybkiego wykrycia poprzez jak najszybsze i jak najskuteczniejsze leczenie jak najnowszymi metodami – będzie możliwe wyleczenie i przedłużenie życia takiego pacjentamówił szef państwa polskiego.    

Do tego niezbędne są wyprofilowane ośrodki – zaznaczył prezydent. Dodał, że teraz takim ośrodkiem jest Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl