Ewa Kopacz kompletuje grono najbliższych doradców

Ewa Kopacz kompletuje już grono swoich najbliższych doradców. Media zwracają szczególną uwagę na postać byłego eurodeputowanego Michała Kamińskiego, który ma zostać człowiekiem od wizerunku Ewy Kopacz.

Miał on być jednym z autorów pomysłu, aby premier podziękowała podczas wystąpienia weteranowi z Afganistanu – podpułkownikowi Leszkowi Stępniowi, który podczas misji wojskowej stracił nogę.

To brak kadr w kręgach partii rządzącej zmusza nową premier do podejmowania takich decyzji – mówił poseł Marek Suski.

– PO kompletnie nie ma kadr. Posługuje się osobami, które jako ministrowie czy europosłowie skompromitowali się. To źle wróży samej pani premier, która sama nie bardzo wie, co robić, więc dobiera sobie doradców. Rafał Trzaskowski był ministrem od informatyzacji, cyfryzacji. Widziałem go raz na posiedzeniu komisji podczas całej jego kadencji, pływał gdzieś w obłokach. Jeżeli takich ludzi bierze sobie na doradców pani premier, to będzie tak rządziła, jak ci ludzie będą jej doradzać, czyli będą pływać w obłokach – mówił poseł Marek Suski.

Rafał Trzaskowski ma zostać rządowym ekspertem ds. europejskich, a kwestiami gospodarczymi zajmie były minister finansów Jacek Rostowski. Natomiast na rzeczniczkę rządu Ewa Kopacz nominowała Iwonę Sulik, byłą dziennikarkę Telewizji Polskiej.

RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl