fot. flickr.com

Premier Kopacz interesuje się Śląskiem

Premier Ewa Kopacz zapowiedziała, że w przyszłym tygodniu posiedzenie rządu odbędzie się w Katowicach. Ministrowie mają się zająć tzw. programem dla Śląska. Spotkanie to poprzedzi zapowiadaną od dawna przez PiS konwencję programową w stolicy Górnego Śląska.

Poseł Grzegorz Tobiszowski zwraca uwagę, że Platforma Obywatelska zaczęła rozmowy o programie dla tego województwa dopiero w momencie masowych protestów.

Tymczasem sytuacja w regionie jest zła od dawna. Parlamentarzysta podkreśla, że rząd premier Ewy Kopacz jadąc na Śląsk kieruje się dziś jedynie słupkami wyborczymi.

– Platforma ma trudną sytuację, jeśli chodzi o województwo śląskie. Wszyscy przecież wiemy, że ze względu na ilość mieszkańców, ilość wyborców, ten region jest ważny. Dlatego widać, że pani premier ewidentnie podjęła decyzję związaną z rozpoczętą kampanią parlamentarną, aby przyjechać na Śląsk. Zadajmy sobie teraz pytanie: na ile będą to propozycje realne, a na ile to będzie pokazanie w stylu „jesteśmy tu, przyjechaliśmy, interesujemy się wami”. Ciekawe także czy usłyszymy na obradach rządu o kwestiach rozwiązania sprawy rosyjskiego węgla. To jest przecież niespełniona obietnica zarówno byłego premiera Donalda Tuska, jak i premier Ewy Kopacz – podkreślił poseł Grzegorz Tobiszowski.

Rząd na początku roku pod naporem protestów społecznych rozpoczął proces restrukturyzacji kopalń. W efekcie ma powstać Nowa Kompania Węglowa.

RIRM

drukuj