Sawicki spotka się z Kopacz ws. Elewarr-u

Szef resortu rolnictwa Marek Sawicki został dziś wezwany na spotkanie z premier Ewą Kopacz. Ma to związek z opublikowanym niedawno raportem NIKu dotyczącym nieprawidłowości w spółce Elewarr.

Kontrolerzy negatywnie ocenili sprawowanie nadzoru nad spółką przez podległą Ministrowi Rolnictwa Agencję Rynku Rolnego. Sawicki ze spokojem podchodzi do spotkania. Przypomina że sprawa Elewarru była omawiana przed miesiącem na spotkaniu rady ministrów.

Poseł PiS Joachim Brudziński mówi, że Ewa Kopacz od dawna ma wiedzę na temat nieprawidłowości w Elewarze oraz spółkach od niego zależnych. Dodaje, że dzisiejsze spotkanie jest elementem przesilenia na linii PO – PSL.

W kuluarach Sejmu słyszy się, że rozważane są różne warianty, różne scenariusze że PSL, afera podkarpacka i Jan Bury osłabiają PO. Nie wyklucza się nawet usunięcia PSL z koalicji. Z drugiej strony PSL ma świadomość, że – mówiąc w przenośni – idzie pod polityczny lód, pod powierzchnię wody, dlatego będzie się bronił. Pytanie otwarte jest takie: co z tego ma Polska, polski rolnik, polski mieszkaniec obszarów wiejskich? – pyta poseł Joachim Brudziński.

Sprawa Elewarru to nie jedyny problem PSL-u. Niedawno Szef CBA wystosował list do premier Ewy Kopacz w którym oskarżył Szefa klubu PSL Jana Burego o próby zdestabilizowania pracy biura.

W ubiegłym roku CBA przeszukało mieszkanie oraz biura Burego w związku ze śledztwem dotyczącym korupcji na Podkarpaciu.

RIRM

drukuj