fot. PAP

Ulica prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu?

Wniosek tej treści trafił do poznańskiego urzędu już rok temu. Wtedy radni zdecydowali, że wrócą do pomysłu po upływie 5 lat od katastrofy smoleńskiej. 5 lat właśnie minęło, więc dyskusja wokół ulicy Kaczyńskiego rozpoczęła się na nowo.

To ulicy Roosevelta najprawdopodobniej patronować będzie prezydent Lech Kaczyński. Z taką inicjatywą wyszli mieszkańcy Poznania skupieni wokół klubu „Gazety Polskiej”. Pomysł uhonorowania w ten sposób byłego prezydenta Polski podchwycili radni Prawa i Sprawiedliwości.

5 lat minęło, dlatego temat powrócił. Sprawdziliśmy jaka jest szansa na to, aby Lech Kaczyński patronował jednej z ulic Poznania. Radni PO nie mówią „nie”. Stawiają jednak warunek.

Inni radni są przychylni pomysłowi, ale padają inne lokalizacje. Radni SLD woleliby, żeby Kaczyński był patronem ronda Obornickiego. Wiele wskazuje na to, że dyskusja w tej sprawie nie skończy się zbyt szybko.

Oprócz ulicy Kaczyńskiego mieszkańcy Poznania chcą, aby dowódca sił powietrznych gen. Andrzej Błasik także miał swoją ulicę. Najlepiej niedaleko lotniska Ławica, na Osiedlu Lotników Wielkopolskich.

Na ulicę gen. Błasika w tym miejscu nie zgodzili się radni Osiedla Wola. Pomysłodawcy nie składają jednak broni i zapowiadają, że poszukają innej lokalizacji. Zarówno prezydent Lech Kaczyński jak i gen. Andrzej Błasik zginęli w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 roku. Była to największa pod względem liczby ofiar katastrofa w dziejach polskich sił powietrznych.


TV Trwam News

drukuj